Z Prostějova vezeme šestnáct medailí!

V sobotu vyrazili olomoučtí judisté do Prostějova, kde proběhla Velká cena Zdeňka Ludvíka v judu. Soutěž byla určena pro nejmladší kategorie pod 9 a pod 11 let, dále pro kategorii mladších žáků pod 13 let a byla završena kategorií starších žáků pod 15 let. Na Hanou se tak sjelo na 270 mladých závodníků dychtících po cenných pohárech a medailích. Judo klubu Olomouc se zde velmi dařilo. V klubové statistice jsme v kategoriích U11 a U15 získali prvenství a v kategorii U13 jsme obsadili druhé místo.

V kategorii U11 jsme si vysloužili tři zlaté medaile. V počtu ipponů vedl Matyáš Soukup, dále Štěpán Bulej, Lukáš Krkoška a Alex Srpek. Na druhých místech skončili Erik Hojgr, Mikuláš Brunda a Radim Mikeš. Ten se pral první zápas s Matyášem Soukupem. Oba kluci předvedli krásný a vyrovnaný souboj. Vítěz však může být jen jeden.

Kategorie mladších žáků U13 byla značně našlapaná. V chlapeckých kategoriích dokonce převládal systém pavouka. Na počet ipponů vedla Markéta Bajerová. Ta se odvážila do dvou váhových kategorií, a odeprala se tak sedm zápasů. V jedné váze skončila zlatá a v jedné stříbrná. Druhé místo obsadili i Leontýna Formanová a Filip Výmola. Posledními oceněnými se stali Jiří Nakládal a David Zaoral. Ti vybojovali bronz.

V kategorii starších žáků pod 15 let jsme měli tři borce, a to Kryštofa Korcha, Alberta Brundu a Dominika Bečičku. Kryštof a Dominik vybojovali ctěné zlato. Albert, bohužel, podlehl ve finále a domů si odvážel stříbro.

Článek na Olomouc.cz

Trenéři: Gen Yonenaga, Adam Suchánek a Marek Švestka
Závodníci (zleva nahoře): Lukáš Krkoška, Erik Hojgr, Markéta Bajerová, Marie Suchomelová, Matěj Maráček, Štěpán Zink, Jaroslav Crhák, Kryštof Korch, Jakub Jurenka, Mikuláš Brunda, Jiří Nakládal, Alex Srpek
Závodníci (zleva dole): Albert Brunda, Filip Výmola, Patrik Komárek, Dominik Bečička, Leontýna Formanová, Matyáš Soukup, Honza Suchomel, Štěpán Bulej