V Brně se sbíraly cenné zkušenosti. Jarda Crhák získal zlato.

Turnaj přípravek v Brně je velmi oblíbená soutěž pro závodní nováčky do žlutého pásku. Děti si zde vyzkouší jednak všechny formality spojené s judo závody, a jednak se poperou se stejně zkušenými dětmi z okolních měst. Přípravek se letos v lednu zúčastnili tři naši sportovci a získali jedno první, jedno druhé a jedno třetí místo.

Nejmladší ze skupiny byla Tereza Havlíčková, mládě do 9 let. Ve váze se setkala pouze s jednou soupeřkou ze Zlína. Terezka bojovala statečně, avšak dvakrát zlínské závodnici podlehla, a skončila tak na druhém místě. Naopak jako nejstarší z olomouckého týmu se předvedla starší žákyně Marie Suchomelová. V judu platí pravidlo, že pokud na turnaj přijede málo zástupců dané váhy, smí se vytvořit smíšená skupina chlapců a dívek. Marušku tedy čekali dva borci, jeden z Brna a jeden z Třebíče. V obou zápasech zvítězily mužské svaly nad ženskou krásou, a naše závodnice si tak domů odvezla cenné zkušenosti a třetí místo k tomu.

Největší úspěch zaznamenal mladší žák do 13 let Jaroslav Crhák, který měl zároveň nejobtížnější, a to pětičlennou váhovou kategorii. Čtyři krásné ippony nad závodníky z Dědic a z Brna přinesly Jardovi krásné první umístění.

Tereza Havlíčková, Marie Suchomelová, Jaroslav Crhák