Tým nováčků na Přípravkách v Brně: Tři první, tři druhá a jedno třetí místo

Přípravky v Brně jsou nejmenší turnaj na Moravě určený pro závodní nováčky a opakující se cyklicky každý měsíc. V únoru se turnaje zúčastnilo 113 závodníků z 20 moravských klubů. Olomoučané vyrazili v týmu sedmi statečných bojovníků.

Nejmladším z výpravy byl Dan Hobza, který se utkal se čtyřmi soupeři a až na jednoho zdolal všechny na ippon před vypršením časového limitu. Tím si vysloužil druhé místo. V kategorii mláďat se také představil Štěpán Bulej. Ten měl v tento den turnajovou premiéru. I přes počáteční nervozitu tvrdě zabojoval a krásnými hody ukončil všechny soupeře na ippon, čímž si vysloužil první místo.

Kategorie mladších žáků do 40 kilogramů byla našlapaná šesti závodníky, z nichž dva patřili k našemu týmu. Pavel Hobza už pár začátečnických turnajů objezdil a v tvrdé konkurenci dokázal porazit tři soupeře. V jednom z duelů se střetl i s Matyášem Kavanem, který také stejně jako Štěpán zažíval svůj první turnaj v životě. Matyáš ale Pavla porazil a spolu s ním další dva soupeře. Díky shodnému počtu výher obsadili oba chlapci druhá místa ve stejné kategorii.

V těžších váhových kategoriích se představili Jan Suchomel, Kryštof Korch a Marie Suchomelová. Jan a Kryštof šli do opakovaného duelu s jedním soupeřem a v obou případech muselo kvůli skóre 1:1 rozhodnout až třetí kolo. To skončilo pro oba naše borce šťastně, neboť ve svých kategoriích obsadili první místa. Marie jakožto nejstarší členka z týmu bojovala celkem dvakrát a i když si vedla technicky celkem dobře, dravost soupeřek ji, bohužel, smetla. Pro tentokrát tedy třetí místo.

Zleva: Štěpán Bulej, Dan Hobza, Kryštof Korch, Jan Suchomel, Marie Suchomelová, Matyáš Kavan, Pavel Hobza