Šimon Doubrava zacinkal bronzem na Evropském poháru v Gyoru!

Český reprezentační výběr do 15 let se vydal na Evropský pohár do maďarského Gyoru, kde porovnal síly se zahraničními závodníky. Zástupce našeho klubu Šimon Doubrava po čtyřech výhrách a jedné prohře vybojoval bronzovou pozici.

V prvním zápase se Šimonovi podařilo svého protivníka uškrtit, a to poté, co ho srazil na kolena chvatem Sasae curikomi ashi. V průběhu druhého duelu inkasoval dvě wazari. Nejobtížnější bylo dle jeho slov třetí utkání, které muselo být kvůli nerozhodnému skóre prodlouženo. Šimon však nepřestával zkoušet útoky a nakonec se mu podařilo hodit na Seoinage ippon. V semifinále, bohužel, dostal hansokumake a musel pokračovat v opravném zápasu o třetí místo, kde na svého soupeře použil kontrachvat Tani otoshi.

Šimon Doubrava (vpravo)