Prusenovská a Ondroušková na Evropském poháru kadetů v Polsku

V rámci světové dorostencké tour se v květnu konal Evropský pohár v Bialsko-Biala. Mimo jiné se do Polska vydaly i dvě judistky trénující v Olomouci, a to Markéta Prusenovská ve váze do 57 kg a Barbora Ondroušková ve váze nad 70 kg. Konečné výkony sice nedosáhly na stupně vítězů, ale obě holky poté čekal dvoudenní tréninkový kemp, kde se mohly poprat s těmi nejlepšími z jejich vah.

Hranická rodačka Barbora započala soutěž krásným ipponem na Ouchi gari ve druhé minutě zápasu s polskou závodnicí. Ve druhém kole ji však čekala nasazen Ruska, se kterou se Barbora vydržela prát necelou minutu a pádem na záda pro ni účast na soutěži skončila.

Markéta Prusenovská skončila na soutěži devátá. Dle svého úsudku má dobrý pocit z boje o úchup a technik nohou ashi waza. Své tomu dodává i fakt, že poprvé na áčkovém turnaji startovala o váhu výš. Na své konto si připsala tři vyhrané zápasy na ippon.