Přípravky v Brně: Trénink i soutěžní atmosféra

Turnaj přípravek v Brně se opakuje každý měsíc a považujeme ho za nejmenší turnaj, kterého se judisté našeho klubu účastní. To hlavní, co zde závodníci mohou získat, jsou zkušenosti. Závodní nováčci si mohou vyzkoušet, jak to vypadá na opravdovém turnaji, zažijí soutěžní atmosféru a při troše štěstí stanou na stupních vítězů. Březnového turnaje v Brně se zúčastnilo na 140 závodníků z 20 klubů, mezi nimiž reprezontovalo Judo klub Olomouc 8 statečných.

V mláďatech pod 9 let se představil Tomáš Slezák. Ze tří zápasů se mu podařilo jeden vyhrát na krásný ippon, čímž si vysloužil třetí místo. O věkovou kategorii výše bojoval Šimon Havlíček. I přes značnou snahu se mu nepodařilo zdolat ani jednoho ze svých soupeřů, a tak pro tentokrát třetí místo jako cena útěchy. Tereza Havlíčková v kategorii dívek pod 11 let zápasila se třemi soupeřkami, z nichž porazila dvě a vysloužila si druhé místo. V mladších žácích se v jedné kategorii poprali dva olomoučtí, a to Jaroslav Crhák a Matyáš Kavan. Společného nepřítele oba porazili, avšak ve vzájemném souboji rozhodl Jarda Crhák, který dosáhl na zlato a posunul Matyáše na druhou pozici. V těžších a starších kategoriích bojovali Jan Suchomel, Marie Suchomelová a Kryštof Korch. Všichni měli ve své váze po jednom soupeři, se kterým svedli dva duely. Honza a Kryštof rozhodli zápas dvěma ippony, Marie skončila ve své váhové kategorii druhá.

Kryštof Korch, Marie Suchomelová, Jaroslav Crhák, Matyáš Kavan, Jan Suchomel, Tomáš Slezák, Tereza Havlíčková, Šimon Havlíček