Olomoucké holky zválcovaly Mistrovství České republiky dorostu

Tento víkend se odehrály dva soutěžní dny. V obou případech to bylo v Brně a v obou případech se jednalo o Mistrovství České republiky.

Soutěž MČR dorostenců do 18 let zaznamenala na straně tréninkové skupiny našeho klubu značné úspěchy. V mužských kategoriích jsme se dočkali mistrovského titulu, když se v nejtěžší hmotnostní kategorii prosadil Vláďa Komín, který se jen o málo nevešel do hranice 90 kg. To mu ale vůbec nevadilo a všechny své zápasy ukončil před časovým limitem. K medaili se probojoval také Dan Kordula (Slezan Opava), který v našlapané kategorii do 73 kilogramů získal bronz. Cestu za lepším výsledkem mu hned v prvním kole zastavil liberecký závodník Filip Ivanka, budoucí vicemistr ČR. V boji o bronz se Kordula utkal se svým sparring partnerem Filipem Hanzelkou (Judo Závišice). Ten nakonec obsadil 5. místo. Bramboru si vysloužili i Tomáš Raška v devadesátce a Matyáš Roubík (Sokol Prostějov) v šestašedesátce.

Dorostenky se obecně umístily lépe. Titul Mistryně České republiky získaly jednak Veronika Horáková (SKP Zlín), Lucie Pustějovská, a také Markéta Prusenovská (Sokol Uherský Brod). Všechny tři slečny zároveň v poslední době vykazují bodované výsledky i v zahraničí. Na národní soutěži porazily všechny soupeřky a dotáhly to až k cennému zlatu. Posledním úspěchem jednotlvkyň byl také bronz Kristýny Čičatkové (též Uherský Brod) Další den se uskutečnilo Mistrovství republiky v družstvech. Olomoucký tým dorostenek obhájil svou výkonnost a probojoval se až ke zlatu. Trenér Gen Yonenaga hodnotí soutěž velmi kladně a říká, že je v tréninku vidět značný posun den ode dne, a to nejen v rámci fyzické přípravy, ale i v rámci psychiky a určených cílů.