Nováčci na turnaji v Brně poráželi i oranžové pásky!

Turnaj přípravek v Brně, kterého se náš klub účastní každý měsíc, stál nyní opravdu za to. Soutěže se totiž mohli zúčastnit i držitelé oranžových pásků. Naši závodní nováčci, kteří nyní bojovali již v počtu čtrnácti odvážných, se však vyšších pásků nezalekli a získali šest prvních míst, čtyři druhá místa a čtyři třetí místa!

Soutěž zahájila kategorie mladších žáků, v níž se objevil i Matyáš Kavan. Ten třemi krásnými hody ukončil všechny soupeře na ippon, a získal tak zlatou medaili. Stejný výsledek zaznamenal i Eduard Jarnot v kategorii mláďat. Byť sám nosí položlutý pás, dokázal mimojiné porazit i polooranžového závodíka. Dvěma ippony rozhodl o své zlatce i Jaroslav Crhák , který jezdí na Přípravky pravidelně a jde vidět, že tyto závdoy už mu začínají být malé. To samé platí i pro Kryštofa Martina Korcha a pro Matěje Maráčka . Kryštof nastoupil opakovaně proti jednomu soupeři, se kterým se sice zpočátku trápil, ale kýžená výhra ho neminula. Matěj zaznamenal dvě rychlé výhry. V dorostenkách zazářila Marie Suchomelová. Nervy drasájící boj proti jednomu závodníkovi rozhodlo až třetí vzájemné utkání, a Maruška tak poprvé stanula nejvýš na stupních vítězů.

Závodní premiéra se konala pro mladšího žáka Jakuba Jurenku. Ze dvou duelů vyhrál jeden nad oranžovým páskem. Stejný výsledek měli i Štěpán Bulej a Erik Hojgr za mláďata a Albert Brunda za starší žáky. Všichni si vysloužili stříbro.

Třetí pozice patřila Mikuláši Brundovi. Ze tří zápasů se mu podařilo jednou vyhrát na ippon. Bronz získal také Dan Hobza. Ten se dostal do velmi výhodných pozic, ale v závěru vždy pustil ruce, a zůstal tak bez bodového ohodnocení. Se třetím místem jako cenou útěchy se setkali Patrik Komárek a Pavel Hobza. Zde rozhodla hlavně nesoustředěnost, a to jak na tréninku, tak v samotném zápase. Ale to nevadí, třeba to vyjde příště.

Zleva nahoře: Kryštof Martin Korch, Mikuláš Brunda, Alebert Brunda, Pavel Hobza, Jakub Jurenka, Štěpán Bulej, Erik Hojgr, Matyáš Kavan, Patrik Komárek, Dan Hobza.
Zleva dole: Matěj Maráček, Eduard Jarnot, Marie Suchomelová, Jaroslav Crhák.