Mezinárodní turnaj v Kroměříži vyškolil naše nováčky. Vezeme čtyři medaile.

Město Kroměříž bývá často označováno jako Hanácké Athény, což má svůj oprávněný důvod. V sobotu se zde uskutečnil již 17. ročník mezinárodního sportovního klání v judu. V konkurenci 300 závodníků a 4 států se představili i naši mlaďoši s položlutými a žlutými pásky, kteří zde více než výhry sbírali cenné zkušenosti a poprvé se poprali i se zahraničními závodníky z Polska, Slovinska a Ruska. Zkušenější část závodní skupiny se vydala do Prahy, kde to v některých případech také dobře zacinkalo!

Za náš nejlepší výsledek platí v Kroměříži dvě stříbra v kategorii U11. Jedno připadlo Eduardu Jarnotovi, který urval dva krásné zápasy na ippon. Chybělo kousek a cinklo by zlato. Eda však v závěru boje prohrál na jeden pomocný bod. Druhé stříbro obdržel Radim Mikeš. Ten zahodil prvního soupeře na plná záda a poté se trápil s olomouckým Danem Hobzou. Kluci se sice rvali naplno, ale nehodili se. Pomocný bod za aktivitu nakonec připadl Radimovi. Poslední zápas, bohužel, prohrál.

Bronzově to cinkalo u Štěpána Buleje, jenž v kategorii mladších žáků vyhrál jeden zápas na Ouchi gari. Stejný výsledek zaznamenal i starší žák Albert Brunda. Tomu se podařilo hodit na ippon držitele oranžového pásku.

Další kluci z olomoucké výpravy se, bohužel, na bedně neumístili, a to buď z důvodu nepostoupení ze základní skupiny, nebo dosáhnutí nízkého počtu výher. Nutno si však uvědomit, že všechno je jednou poprvé a prohrát s lepším není žádná hanba!

Olomoucká výprava ve složení: Trenéři Gen Yonenaga, Adam Suchánek, Marek Švestka a závodníci Štěpán Bulej, Jan Suchomel, Radim Mikeš, Albert Brunda, Mukuláš Brunda, Kryštof Korch, Pavel Hobza, Jakub Jurenka, Dan Hobza, Matyáš Kavan a Eduard Jarnot.