Judistky Lexová a Formanová získaly medaile na Českém poháru v Jablonci

Série Českých pohárů v judu značí honbu za body na Přebor a Mistrovství České republiky. Nejvíce jsou hodnocena medailová umístění. Ta ve svých kategoriích urvala děvčata z Olomouce Lucie Lexová a Leontýna Formanová na soutěži v Jablonci nad Nisou.

Formanová v se kategorii mladších žákyň do 30 kg probojovala až do finále, kde byla posunuta na stříbrnou pozici slovenskou závodnicí Patrícií Tománkovou z Pezinoku. Lexová se představila v kategorii starších žákyň do 40 kg a absolvovala čtyři dlouhé zápasy, které vždy pokračovaly do prodloužení. V boji o bronz však zamakala a stanula na stupních vítězů.

Soutěže se dále zúčastnili Markéta Bajerová, Štěpán Zink, Jiří Nakládal a David Zaoral, kteří se sice neumístili na medailových pozicích, ale získali cenné body z 5. a 7. míst.

Více info na:Olomouc.cz

Závodní skupina mládeže Judo klubu Olomouc